  • XRCPB24M000F2P00R0
XRCPB24M000F2P00R0
advertisement
Manufacturer No:
XRCPB24M000F2P00R0
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-XRCPB24M000F2P00R0
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XRCPB24M000F2P00R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    XRCPB
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Frequency
    24MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.6XH0.45 (mm)/L0.079XB0.063XH0.018 (inch)
  • Operating Frequency
    24MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150Ohm
  • Load Capacitance
    6pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    150 μW
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm