  • XRCGB30M000F3N00R0
XRCGB30M000F3N00R0
advertisement
Manufacturer No:
XRCGB30M000F3N00R0
HK JDW NO:
535-XRCGB30M000F3N00R0
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Crystals 30MHz Initial Freq Tol. = 30ppm
Step5Bar-code shipping tag
XRCGB30M000F3N00R0
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    XRCGB
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    0.003%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • HTS Code
  • Frequency
    30MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.6XH0.7 (mm)/L0.079XB0.063XH0.028 (inch)
  • Operating Frequency
    30MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm
  • Load Capacitance
    6pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    300 μW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm