  • XRCGB27M120F3M13R0
XRCGB27M120F3M13R0
advertisement
Manufacturer No:
XRCGB27M120F3M13R0
HK JDW NO:
535-XRCGB27M120F3M13R0
Description:
2.0X1.6X0.65MM 27.12MHZ CRYSTAL
Step5Bar-code shipping tag
XRCGB27M120F3M13R0
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Frequency
    27.12MHz
  • Frequency Stability
    ±40ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohms
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm