  • XRCGB27M120F3M10R0
XRCGB27M120F3M10R0
advertisement
Manufacturer No:
XRCGB27M120F3M10R0
HK JDW NO:
535-XRCGB27M120F3M10R0
Description:
Crystals 27.12MHz Optimized for the NXP PN544
Step5Bar-code shipping tag
XRCGB27M120F3M10R0
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Frequency
    27.12MHz
  • Frequency Stability
    ±40ppm
  • Case Code (Metric)
    2016
  • Case Code (Imperial)
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.6XH0.65 (mm)/L0.079XB0.063XH0.026 (inch)
  • Operating Frequency
    27.12MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    300 μW
  • Series Resistance
    150Ohm
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm