  • XRCGB27M120F2P00R0
XRCGB27M120F2P00R0
advertisement
Manufacturer No:
XRCGB27M120F2P00R0
HK JDW NO:
535-XRCGB27M120F2P00R0
Description:
CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
XRCGB27M120F2P00R0
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    0.002%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    27.12MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Operating Frequency
    27.12MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150Ohm
  • Load Capacitance
    6pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Series Resistance
    150Ohm
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm