  • XRCGB27M000F3M14R0
XRCGB27M000F3M14R0
advertisement
Manufacturer No:
XRCGB27M000F3M14R0
HK JDW NO:
535-XRCGB27M000F3M14R0
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
XRCGB27M000F3M14R0
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±40ppm
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.6XH0.65 (mm)/L0.079XB0.063XH0.026 (inch)
  • Operating Frequency
    27MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150Ohm
  • Load Capacitance
    6pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    150 μW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm