  • XRCGB26M000F1H00R0
XRCGB26M000F1H00R0
advertisement
Manufacturer No:
XRCGB26M000F1H00R0
HK JDW NO:
535-XRCGB26M000F1H00R0
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 6PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
XRCGB26M000F1H00R0
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    XRCGB
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.6XH0.65 (mm)/L0.079XB0.063XH0.026 (inch)
  • Operating Frequency
    26MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    6pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    300 μW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm