  • XMC1202T016X0032AAXUMA1
XMC1202T016X0032AAXUMA1
advertisement
Manufacturer No:
XMC1202T016X0032AAXUMA1
HK JDW NO:
699-XMC1202T016X0032AAXUMA1
Package:
16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
Description:
32KB 32K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M0 32-Bit Microcontroller XMC1000 Series 16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Quantity:
In Stock : 17440
Step5Bar-code shipping tag
XMC1202T016X0032AAXUMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Supplier Device Package
    16-TSSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    XMC1000
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    11
  • Speed
    32MHz
  • RAM Size
    16K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V~5.5V