  • XLP720155.520JU6X
XLP720155.520JU6X
advertisement
Manufacturer No:
XLP720155.520JU6X
HK JDW NO:
378-XLP720155.520JU6X
Package:
CLCC
Datasheet:
XLP720155.520JU6X
Step5Bar-code shipping tag
XLP720155.520JU6X
  • Package / Case
    CLCC
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    6
  • JESD-609 Code
    e4
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency Stability
    100%
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.3mm
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    155.52MHz
  • Rise Time-Max
    0.4ns
  • Fall Time-Max
    0.4ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Power Supplies
    2.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Oscillator Type
    LVPECL
  • Supply Current-Max
    72mA
  • Output Load
    50 OHM
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Operating Frequency-Max
    1000MHz
  • Operating Frequency-Min
    0.75MHz
  • Length
    7mm
  • Width
    5mm
  • Thickness
    1.3mm