  • XL6007E1
XL6007E1
advertisement
Manufacturer No:
XL6007E1
Manufacturer:
XLSEMI
HK JDW NO:
XLSEMI-XL6007E1
Package:
SOP8L
Datasheet:
XL6007E1
Description:
400KHz 60V 2A Switching Current Boost / Buck-Boost / Inverting DC/DC Converter
Quantity:
In Stock : 10000
Purchasing and Inquiry
  • Wide 3.6V to 24V input Voltage Range
  • Maximum 2A Switching Current