  • XHBCC-333J-01
XHBCC-333J-01
advertisement
Manufacturer No:
XHBCC-333J-01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-XHBCC-333J-01
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XHBCC-333J-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max DC Current
    90mA
  • Frequency - Self Resonant
    100kHz
  • Lead/Base Style
    Axial
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    80Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    33000 µH
  • DC Current
    90mA
  • Length
    16mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Material - Core
    Ferrite
  • Series
    XHBCC
  • Tolerance
    5%
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    80Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Choke Coil
  • Military Standard
    Not
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    33 mH
  • Test Frequency
    20kHz