  • XG-1000CB 50.0000M-DC
XG-1000CB 50.0000M-DC
advertisement
Manufacturer No:
XG-1000CB 50.0000M-DC
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-XG-1000CB 50.0000M-DC
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XG-1000CB 50.0000M-DC
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    XG-1000CB
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    SO (SAW)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    25mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    20mA
  • Height Seated (Max)
    0.049 1.25mm