  • XFL5015-122MEB
XFL5015-122MEB
advertisement
Manufacturer No:
XFL5015-122MEB
HK JDW NO:
3194-XFL5015-122MEB
Step5Bar-code shipping tag
XFL5015-122MEB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Composite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2004
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    1.2 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    9.2A
  • Frequency - Self Resonant
    51MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    3.7A
  • Case/Size Code
    2221
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    16.6mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    1.2 µH
  • RMS Current (Irms)
    9.2A
  • Height
    1.5mm
  • Length
    5.48mm
  • Width
    5.28mm