  • XFL3012-473MEC
XFL3012-473MEC
advertisement
Manufacturer No:
XFL3012-473MEC
HK JDW NO:
3194-XFL3012-473MEC
Quantity:
In Stock : 3408
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
XFL3012-473MEC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Composite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper -Matte Tin -with Nickel barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    47 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    460mA
  • Frequency - Self Resonant
    13.7MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    1212
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.32Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    47 µH
  • Height
    1.3mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    3.2mm