  • XFL3010-563MEB
XFL3010-563MEB
advertisement
Manufacturer No:
XFL3010-563MEB
HK JDW NO:
3194-XFL3010-563MEB
Step5Bar-code shipping tag
XFL3010-563MEB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Composite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper -Matte Tin -with Nickel barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    56 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    410mA
  • Frequency - Self Resonant
    13.6MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    160mA
  • Case/Size Code
    1212
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.16Ohm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    56 µH
  • RMS Current (Irms)
    410mA
  • Height
    1.1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    3.2mm