  • XD9261A13CER-Q
XD9261A13CER-Q
advertisement
Manufacturer No:
XD9261A13CER-Q
Manufacturer:
Torex Semiconductor Ltd
HK JDW NO:
817-XD9261A13CER-Q
Package:
6-UFDFN Exposed Pad
Datasheet:
XD9261A13CER-Q
Description:
2.7V DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 1.2MHz Tape & Reel (TR) 1.5A 6-UFDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 8940
Step5Bar-code shipping tag
XD9261A13CER-Q
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-UFDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    XD9261
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Function
    Step-Down
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Min)
    2.7V
  • Analog IC - Other Type
    SWITCHING REGULATOR
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    1.5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.3V
  • Topology
    Buck
  • Frequency - Switching
    1.2MHz