  • XC9572XV-7VQ44C
XC9572XV-7VQ44C
advertisement
Manufacturer No:
XC9572XV-7VQ44C
HK JDW NO:
903-XC9572XV-7VQ44C
Package:
44-TQFP
Datasheet:
XC9572XV-7VQ44C
Description:
0.8mm PMIC XC9500XV Series XC9572XV 44 Pin 2.5V 44-TQFP
Purchasing and Inquiry
XC9572XV-7VQ44C Overview
There are 72 macro cells, which are cells in a mobile phone network that provides radio coverage served by a high-power cell site (tower, antenna or mast).It is contained in package [0].The device has 34inputs and outputs.There is a 44terminations set on devices.There is a QUADterminal position on the electrical part in question.It is powered from a supply voltage of 2.5V.The part is included in Programmable Logic Devices.Ideally, the chip should be packaged by Tray.A reliable operation is ensured by the operating temperature of [0].Ensure that the chip is mounted by Surface Mount.This type of FPGA is a part of the XC9500XV series.The chip is programmed with 44 pins.This device is also capable of displaying [0].There are related parts in [0].A digital circuit is built using 1600gates.High efficiency requires the supply voltage to be maintained at [0].In this case, FLASHwill be used to store the data.Surface Mountmounts this electronic component.A total of 44pins are provided on this board.In this case, the maximum supply voltage (Vsup) is 2.62V.The maximum frequency should not exceed 125MHz.As a fundamental building block, there are 4 logic elements/cells.
XC9572XV-7VQ44C Features
44-TQFP package
34 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
44 pin count
44 pins
XC9572XV-7VQ44C Applications
There are a lot of Xilinx Inc. XC9572XV-7VQ44C CPLDs applications.
  • Page register
  • POWER-SAVING MODES
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
  • Wide Vin Industrial low power SMPS
  • Dedicated input registers
  • ANALOG-TO-DIGITAL CONVERTOR (ADC)
  • I2C BUS INTERFACE
  • Storage Cards and Storage Racks
  • Address decoders
  • DMA control
Step5Bar-code shipping tag
XC9572XV-7VQ44C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    44-TQFP
  • Number of Pins
    44
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Published
    1998
  • Series
    XC9500XV
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    44
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Additional Feature
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Base Part Number
    XC9572XV
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.62V
  • Programmable Type
    In System Programmable
  • Number of I/O
    34
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Turn On Delay Time
    7.5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    1600
  • Max Frequency
    125MHz
  • Speed Grade
    7
  • Voltage Supply - Internal
    2.37V~2.62V
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm