  • XC9510810PQ160C0167
XC9510810PQ160C0167
advertisement
Manufacturer No:
XC9510810PQ160C0167
Manufacturer:
Xilinx
HK JDW NO:
903-XC9510810PQ160C0167
Package:
PQFP
Description:
PMIC 160 Pin PQFP
Purchasing and Inquiry
XC9510810PQ160C0167 Overview
In the PQFPpackage, you will find it.The supply voltage should be maintained at 5V for high efficiency.It is recommended to store data in [0].The device has a pinout of [0].The operating temperature should be higher than 0°C.Temperatures should be lower than 70°C when operating.Its basic building block is composed of 8 logic blocks (LABs).There are 8 logic elements/cells to form a fundamental building block. It is recommended that the maximal frequency be less than 0.
XC9510810PQ160C0167 Features
PQFP package
160 pins
8 logic blocks (LABs)
XC9510810PQ160C0167 Applications
There are a lot of Xilinx XC9510810PQ160C0167 CPLDs applications.
  • Software-driven hardware configuration
  • Multiple DIP Switch Replacement
  • Discrete logic functions
  • LED Lighting systems
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • Bootloaders for FPGAs
  • Power up sequencing
  • D/T registers and latches
  • Storage Cards and Storage Racks
Step5Bar-code shipping tag
XC9510810PQ160C0167
  • Package / Case
    PQFP
  • Number of Pins
    160
  • Published
    1998
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Memory Type
    FLASH
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Turn On Delay Time
    10 ns
  • Frequency (Max)
    66.7MHz