  • XC95108-20TQG100I
XC95108-20TQG100I
advertisement
Manufacturer No:
XC95108-20TQG100I
Manufacturer:
Xilinx
HK JDW NO:
903-XC95108-20TQG100I
Package:
TQFP
Datasheet:
Description:
0.5mm PMIC 100 Pin 5V TQFP
Purchasing and Inquiry
XC95108-20TQG100I Overview
This network has 108macro cells, which are cells that provide radio coverage provided by a high-power cell site (tower, antenna, mast).The item is packaged with TQFP.It is programmed with 81 I/Os.The device is programmed with 100 terminations.This electrical part has a terminal position of [0], which serves as an important point of access for passengers and freight.It is powered from a supply voltage of 5V.There is a part included in Programmable Logic Devices.There are 100pins on the chip.When using this device, YEScan also be found.For high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].FLASH is adopted for storing data.There are 100 pins on the device.Operating temperatures should be higher than -40°C.A temperature below 85°Cshould be used as the operating temperature.The program consists of 8 logic blocks (LABs).It is recommended that the maximum frequency is less than 0.
XC95108-20TQG100I Features
TQFP package
81 I/Os
100 pin count
100 pins
8 logic blocks (LABs)
XC95108-20TQG100I Applications
There are a lot of Xilinx XC95108-20TQG100I CPLDs applications.
  • Storage Cards and Storage Racks
  • Random logic replacement
  • Preset swapping
  • State machine design
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • Protection relays
  • Digital multiplexers
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • Complex programmable logic devices
Step5Bar-code shipping tag
XC95108-20TQG100I
  • Package / Case
    TQFP
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    100
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    100
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of I/O
    81
  • Memory Type
    FLASH
  • Propagation Delay
    20 ns
  • Turn On Delay Time
    20 ns
  • Frequency (Max)
    50MHz
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    8
  • Speed Grade
    20
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    108
  • JTAG BST
  • In-System Programmable
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm