  • XC6223T29BMR-G
XC6223T29BMR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6223T29BMR-G
HK JDW NO:
817-XC6223T29BMR-G
Package:
Datasheet:
XC6223T29BMR-G
Description:
0.95mm PMIC
Quantity:
In Stock : 5210
Step5Bar-code shipping tag
XC6223T29BMR-G
  • Number of Terminations
    5
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Output Voltage 1
    2.95V
  • Input Voltage (Min)
    1.6V
  • Input Voltage (Max)
    5.5V
  • Output Voltage1-Max
    2.9795V
  • Output Voltage1-Min
    2.9205V
  • Output Current1-Max
    0.3A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.35V
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Length
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.3mm
  • Width
    1.6mm