  • XC6223N16BMR-G
XC6223N16BMR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6223N16BMR-G
HK JDW NO:
817-XC6223N16BMR-G
Package:
Datasheet:
XC6223N16BMR-G
Description:
0.95mm PMIC
Quantity:
In Stock : 12631
Step5Bar-code shipping tag
XC6223N16BMR-G
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Output Voltage 1
    1.65V
  • Input Voltage (Min)
    1.6V
  • Input Voltage (Max)
    5.5V
  • Output Voltage1-Max
    1.67V
  • Output Voltage1-Min
    1.63V
  • Output Current1-Max
    0.3A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.44V
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Length
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.3mm
  • Width
    1.6mm