  • XC6221D16AGR-G
XC6221D16AGR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6221D16AGR-G
HK JDW NO:
817-XC6221D16AGR-G
Package:
Datasheet:
XC6221D16AGR-G
Description:
0.6mm PMIC
Quantity:
In Stock : 1280
Step5Bar-code shipping tag
XC6221D16AGR-G
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Number of Terminations
    4
  • Terminal Finish
    Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Terminal Pitch
    0.6mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N4
  • Output Voltage 1
    1.65V
  • Input Voltage (Min)
    1.6V
  • Input Voltage (Max)
    6V
  • Output Voltage1-Max
    1.68V
  • Output Voltage1-Min
    1.62V
  • Output Current1-Max
    0.25A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.25V
  • Length
    1.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.6mm
  • Width
    1.2mm