  • XC6221C12A7R-G
XC6221C12A7R-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6221C12A7R-G
HK JDW NO:
817-XC6221C12A7R-G
Package:
Datasheet:
XC6221C12A7R-G
Description:
0.55mm PMIC
Quantity:
In Stock : 12672
Step5Bar-code shipping tag
XC6221C12A7R-G
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    4
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Terminal Pitch
    0.55mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N4
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage 1
    1.25V
  • Input Voltage (Min)
    1.6V
  • Input Voltage (Max)
    6V
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.23V
  • Output Voltage1-Max
    1.28V
  • Output Voltage1-Min
    1.22V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Voltage Tolerance-Max
    2.4%
  • Output Current1-Max
    0.25A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.41V
  • Input Voltage Absolute-Max
    6.5V
  • Adjustability
    FIXED
  • Length
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.4mm
  • Width
    0.9mm