  • XC6220D15BPR-G
XC6220D15BPR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6220D15BPR-G
HK JDW NO:
817-XC6220D15BPR-G
Package:
Datasheet:
XC6220D15BPR-G
Description:
1.5mm PMIC
Quantity:
In Stock : 2835
Step5Bar-code shipping tag
XC6220D15BPR-G
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Form
    FLAT
  • Terminal Pitch
    1.5mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Output Voltage 1
    1.55V
  • Input Voltage (Min)
    1.6V
  • Input Voltage (Max)
    6V
  • Output Voltage1-Max
    1.59V
  • Output Voltage1-Min
    1.51V
  • Output Current1-Max
    1A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.655V
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Length
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Width
    2.5mm