  • XC6210D15AMR-G
XC6210D15AMR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6210D15AMR-G
HK JDW NO:
817-XC6210D15AMR-G
Package:
Datasheet:
XC6210D15AMR-G
Description:
0.95mm PMIC
Quantity:
In Stock : 13177
Step5Bar-code shipping tag
XC6210D15AMR-G
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Output Voltage 1
    1.55V
  • Input Voltage (Min)
    1.5V
  • Input Voltage (Max)
    6V
  • Output Voltage1-Max
    1.581V
  • Output Voltage1-Min
    1.519V
  • Output Current1-Max
    0.7A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.135V
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Length
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.3mm
  • Width
    1.6mm