  • XC6210B25APR-G
XC6210B25APR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6210B25APR-G
HK JDW NO:
817-XC6210B25APR-G
Package:
Datasheet:
XC6210B25APR-G
Description:
1.5mm PMIC
Quantity:
In Stock : 13542
Step5Bar-code shipping tag
XC6210B25APR-G
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Terminal Pitch
    1.5mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Output Voltage 1
    2.55V
  • Input Voltage (Min)
    1.5V
  • Input Voltage (Max)
    6V
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.06V
  • Output Voltage1-Max
    2.601V
  • Output Voltage1-Min
    2.499V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Voltage Tolerance-Max
    2%
  • Output Current1-Max
    0.7A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.09V
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Input Voltage Absolute-Max
    6.5V
  • Adjustability
    FIXED
  • Length
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Width
    2.5mm