  • XC6210A45APR-G
XC6210A45APR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6210A45APR-G
HK JDW NO:
817-XC6210A45APR-G
Package:
Datasheet:
XC6210A45APR-G
Description:
1.5mm PMIC
Quantity:
In Stock : 9238
Step5Bar-code shipping tag
XC6210A45APR-G
  • Terminal Form
    FLAT
  • Terminal Pitch
    1.5mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Output Voltage 1
    4.55V
  • Input Voltage (Min)
    1.5V
  • Input Voltage (Max)
    6V
  • Output Voltage1-Max
    4.641V
  • Output Voltage1-Min
    4.459V
  • Output Current1-Max
    0.7A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.075V
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Length
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Width
    2.5mm