  • XC6118N49AMR-G
XC6118N49AMR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6118N49AMR-G
HK JDW NO:
817-XC6118N49AMR-G
Package:
Datasheet:
XC6118N49AMR-G
Description:
2V 5 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 3820
Step5Bar-code shipping tag
XC6118N49AMR-G
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    DETECT VOLTAGE IS 4.9 VOLT
  • HTS Code
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    2V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    6V
  • Power Supplies
    1/6V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.0018mA
  • Threshold Voltage
    +4.9V
  • Length
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.3mm
  • Width
    1.6mm