  • XC6118C31AMR-G
XC6118C31AMR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6118C31AMR-G
Manufacturer:
Torex Semiconductor Ltd
HK JDW NO:
817-XC6118C31AMR-G
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
XC6118C31AMR-G
Description:
2V 5 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 9711
Step5Bar-code shipping tag
XC6118C31AMR-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Voltage Detector
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    2V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    3.1V
  • Number of Voltages Monitored
  • Threshold Voltage
    +3.1V
  • Length
    2.9mm