  • XBP24-Z7CIT-004
XBP24-Z7CIT-004
advertisement
Manufacturer No:
XBP24-Z7CIT-004
HK JDW NO:
249-XBP24-Z7CIT-004
Datasheet:
XBP24-Z7CIT-004
Description:
2.4GHz 802.15.4 -40°C~85°C 3V~3.4V UART Tray Integrated, Chip 250kbps 17dBm Zigbee® Module
Step5Bar-code shipping tag
XBP24-Z7CIT-004
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2011
  • Series
    XBee-Pro® ZB
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    3V~3.4V
  • Frequency
    2.4GHz
  • Data Rate
    250kbps
  • Utilized IC / Part
    EM250
  • Protocol
    Zigbee®
  • Power - Output
    17dBm
  • RF Family/Standard
  • Antenna Type
    Integrated, Chip
  • Serial Interfaces
    UART
  • Current - Receiving
    45mA
  • Current - Transmitting
    295mA