  • XAL7070-332MEB
XAL7070-332MEB
advertisement
Manufacturer No:
XAL7070-332MEB
HK JDW NO:
3194-XAL7070-332MEB
Step5Bar-code shipping tag
XAL7070-332MEB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 18 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Composite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    3.3 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    15.1A
  • Frequency - Self Resonant
    32MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    3028
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    9.42mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 µH
  • Height
    7mm
  • Length
    8mm
  • Width
    7.7mm