  • XAL7030-822MEC
XAL7030-822MEC
advertisement
Manufacturer No:
XAL7030-822MEC
HK JDW NO:
3194-XAL7030-822MEC
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 321
Step5Bar-code shipping tag
XAL7030-822MEC
    Select All
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    8.2 µH
  • RMS Current (Irms)
    5.9A
  • Height
    3.1mm
  • Length
    8mm
  • Width
    8mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Composite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Number of Terminations
    2
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    8.2 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    5.9A
  • Frequency - Self Resonant
    13MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    10.2A
  • Case/Size Code
    3030
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    48.73mOhm