  • XAL7020-222MEB
XAL7020-222MEB
advertisement
Manufacturer No:
XAL7020-222MEB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-XAL7020-222MEB
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XAL7020-222MEB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 16 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Material - Core
    Composite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn96.5Ag3.5)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    2.2 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    7A
  • Frequency - Self Resonant
    29MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    11.2A
  • Case/Size Code
    3030
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    27.5mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    2.2 µH
  • RMS Current (Irms)
    7A
  • Height
    2mm
  • Length
    8mm
  • Width
    8mm