  • XAL1060-222MEB
XAL1060-222MEB
advertisement
Manufacturer No:
XAL1060-222MEB
HK JDW NO:
3194-XAL1060-222MEB
Step5Bar-code shipping tag
XAL1060-222MEB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 15 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Composite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn96.5Ag3.5)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    2.2 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    20A
  • Frequency - Self Resonant
    25MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    32A
  • Case/Size Code
    4539
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    4.95mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    2.2 µH
  • RMS Current (Irms)
    20A
  • Height
    6mm
  • Length
    11.3mm
  • Width
    10mm