  • XAL1030-301MEC
XAL1030-301MEC
advertisement
Manufacturer No:
XAL1030-301MEC
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-XAL1030-301MEC
Package:
Datasheet:
XAL1030-301MEC
Description:
Quantity:
In Stock : 406
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XAL1030-301MEC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    11.8mm
  • Width
    10.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 hours ago)
  • Material - Core
    Composite
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    90°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    300 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    35A
  • Frequency - Self Resonant
    78MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    4439
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.7mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.3 µH
  • Height
    3.1mm