  • X98014L128-3.3-Z
X98014L128-3.3-Z
advertisement
Manufacturer No:
X98014L128-3.3-Z
HK JDW NO:
391-X98014L128-3.3-Z
Package:
Datasheet:
Description:
0.5mm 128 Video Processing Linear IC 128 Pin
Package / Case
Primaryly used in .
There are a lot of Intersil (Renesas Electronics America)
X98014L128-3.3-Z Video Processing Linear ICs applications.
  • Digital TV
  • Genlock Circuits
  • Security Camera
  • Video Trigger Oscilloscopes and Waveform Monitors
  • Plasma Displays and Video Projectors
  • Projectors
  • LCD
  • Video Capture, Editing, and Processing
  • DLP TV/Projectors
  • Digital Routers and Switch
Step5Bar-code shipping tag
X98014L128-3.3-Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    128
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A
  • Number of Terminations
    128
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Subcategory
    Other Consumer ICs
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Interface
    Parallel
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    180mA
  • Resolution
    1 B
  • Sampling Rate
    140 Msps
  • Max Dual Supply Voltage
    3.6V
  • Min Dual Supply Voltage
    3V
  • Number of A/D Converters
    3
  • Consumer IC Type
    CONSUMER CIRCUIT
  • Height
    2.75mm
  • Length
    20mm
  • Width
    14mm