  • X9418YV24Z-2.7
X9418YV24Z-2.7
advertisement
Manufacturer No:
X9418YV24Z-2.7
HK JDW NO:
668-X9418YV24Z-2.7
Package:
24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
X9418YV24Z-2.7
Description:
X9418 Digital Potentiometers XDCP™ Series I2C
Step5Bar-code shipping tag
X9418YV24Z-2.7
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    XDCP™
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Selectable Address
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    5 (48 Hours)
  • Resistance
    2.5kOhm
  • Voltage - Supply
    ±2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    X9418
  • Configuration
    Potentiometer
  • Interface
    I2C
  • Number of Circuits
    2
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Taper
    Linear
  • Number of Taps
    64
  • Resistance - Wiper (Ω) (Typ)
    150
  • Temperature Coefficient (Typ)
    ±300ppm/°C