  • X9400WV24-2.7
X9400WV24-2.7
advertisement
Manufacturer No:
X9400WV24-2.7
HK JDW NO:
391-X9400WV24-2.7
Package:
TSSOP
Datasheet:
Description:
24 Terminations2.7V 24 Pin Digital PotentiometersSPI64 Positions
Purchasing and Inquiry
X9400WV24-2.7 Overview
The file is contained in TSSOP packages.As of Non-Volatile, this pentometer has been stored.This digital potentiometer has 4 embedded circuits.A secure version of the digital analogic can be found in the Bulk package.A 64 tap protects this pentometer from overcurrents.A 64 position is contained in pentometer.This termination is designed for 24.Listed below are 4 functions included in this programmable potentiometer.In The case, the total resistance of the speed potentiometers will be 10000Ohm.Performance is delivered by 2.7V power.The digi devices has 24 pins.The flow can be limited by 10kOhm.Surface Mount mounts digital potentiometer.There is a voltage delivery capability of 3/5V.A maximum 70°C ensures that the digital resistor runs smoothly.The minimum working temperature is 0°C in order to maintain reliability.Among its additional features are the following: NONVOLATILE MEMORYHigh accuracy can be achieved with 2MHz frequency.
X9400WV24-2.7 Features
Available in TSSOP package
4 Circuits
X9400WV24-2.7 Applications
  • Analogue circuit
  • Audio level control
  • Household appliances
  • Joysticks
  • Sensor auto referencing circuits
  • Programmable computer
  • DC/DC conversion circuit
  • Automated caliberation
  • Optic fiber network
  • Adjust VCOM settings
Step5Bar-code shipping tag
X9400WV24-2.7
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TSSOP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1
  • Number of Terminations
    24
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Number of Positions
    64
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Composition
    Potentiometer
  • Additional Feature
    NONVOLATILE MEMORY
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    4
  • Supply Voltage
    2.7V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Frequency
    2MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    24
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    3/5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
    64
  • Total Resistance
    10000Ohm
  • Resistor Terminal Voltage-Max
    5.5V
  • Resistor Terminal Voltage-Min
    -5.5V
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    7.8mm