  • X7R0402HTTP102K
X7R0402HTTP102K
advertisement
Manufacturer No:
X7R0402HTTP102K
HK JDW NO:
430-X7R0402HTTP102K
Package:
0402
Datasheet:
Description:
1nF 50V Ceramic Capacitor 10% 0402
Quantity:
In Stock : 8050
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
X7R0402HTTP102K
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    1mm