  • X60008DIS8-25T1
X60008DIS8-25T1
advertisement
Manufacturer No:
X60008DIS8-25T1
HK JDW NO:
668-X60008DIS8-25T1
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
X60008DIS8-25T1
Description:
-40°C~85°C TA Fixed PMIC FGA™ Series X60008 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Quantity:
In Stock : 11032
Step5Bar-code shipping tag
X60008DIS8-25T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FGA™
  • Tolerance
    ±0.04%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    10ppm/°C
  • Base Part Number
    X60008
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input
    4.5V~6.5V
  • Current - Output
    10mA
  • Current - Supply
    800nA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Reference Type
    Series
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz