  • X5328PIZ-2.7A
X5328PIZ-2.7A
advertisement
Manufacturer No:
X5328PIZ-2.7A
HK JDW NO:
391-X5328PIZ-2.7A
Package:
PDIP
Datasheet:
Description:
5V 8 Terminals Voltage supervisor 1 Channels 2MHz Min 2.7V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 16175
Step5Bar-code shipping tag
X5328PIZ-2.7A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Supply Current
    5mA
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.93V
  • Reset Timeout
    100 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.85V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3V
  • Undervoltage Threshold
    2.85V
  • Overvoltage Threshold
    3V
  • Number of Monitored Inputs
    1
  • Reset Delay Time
    280 ms
  • Height Seated (Max)
    5.33mm
  • Width
    7.62mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    PDIP
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    WATCHDOG TIMER, POWER-ON RESET CONTROL, SUPPLY VOLTAGE SUPERVISION
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Frequency
    2MHz
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    2.7V
  • Memory Size
    3.9kB
  • Operating Supply Current
    5mA