  • X5323S8IZ-2.7AT1
X5323S8IZ-2.7AT1
advertisement
Manufacturer No:
X5323S8IZ-2.7AT1
HK JDW NO:
391-X5323S8IZ-2.7AT1
Package:
SOIC
Datasheet:
X5323S8IZ-2.7AT1
Description:
5V 8 Terminals 8-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 2.7V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 7157
Step5Bar-code shipping tag
X5323S8IZ-2.7AT1
  • Package / Case
    SOIC
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Number of Terminations
    8
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    2.7V
  • Max Supply Current
    5mA
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Watchdog Timer
  • Voltage - Threshold
    2.92V
    100 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.85V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3V
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm