  • X5165S8IZ-2.7A
X5165S8IZ-2.7A
advertisement
Manufacturer No:
X5165S8IZ-2.7A
Manufacturer:
Xicor
HK JDW NO:
4898-X5165S8IZ-2.7A
Package:
SOIC
Datasheet:
Description:
Voltage supervisor Min 2.7V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 2544
Step5Bar-code shipping tag
X5165S8IZ-2.7A
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    2.7V
  • Operating Supply Current
    5mA
  • Max Supply Current
    5mA
  • Voltage - Threshold
    2.92V
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.85V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3V
  • Undervoltage Threshold
    2.85V
  • Overvoltage Threshold
    3V