  • X5165PZ-4.5A
X5165PZ-4.5A
advertisement
Manufacturer No:
X5165PZ-4.5A
HK JDW NO:
391-X5165PZ-4.5A
Package:
PDIP
Datasheet:
Description:
5V 8 Terminals Voltage supervisor 1 Channels 2MHz Min 4.5V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 13363
Step5Bar-code shipping tag
X5165PZ-4.5A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    PDIP
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    WATCHDOG TIMER
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT APPLICABLE
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Frequency
    2MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT APPLICABLE
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Memory Size
    2kB
  • Operating Supply Current
    5mA
  • Max Supply Current
    5mA
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Watchdog Timer
    Yes
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    4.63V
  • Reset Timeout
    100 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.5V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.75V
  • Undervoltage Threshold
    4.5V
  • Overvoltage Threshold
    4.75V
  • Number of Monitored Inputs
  • Reset Delay Time
    280 ms
  • Height Seated (Max)
    5.33mm
  • Width
    7.62mm