  • X5163V14I-4.5A
X5163V14I-4.5A
advertisement
Manufacturer No:
X5163V14I-4.5A
Manufacturer:
Intersil Corporation
HK JDW NO:
391-X5163V14I-4.5A
Package:
Datasheet:
Description:
5V 14-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 11471
Step5Bar-code shipping tag
X5163V14I-4.5A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Terminals
    14
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    WATCHDOG TIMER
  • HTS Code
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    14
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G14
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY MANAGEMENT CIRCUIT
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Length
    5mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Width
    4.4mm