  • X5083S8-2.7A
X5083S8-2.7A
advertisement
Manufacturer No:
X5083S8-2.7A
HK JDW NO:
391-X5083S8-2.7A
Package:
SOIC
Datasheet:
Description:
5V 8 Terminals 8-Pin Voltage supervisor 1 Channels 3.3MHz
Quantity:
In Stock : 7770
Step5Bar-code shipping tag
X5083S8-2.7A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    3.3MHz
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Number of Channels
    1
  • Memory Size
    1000B
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.93V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100 ms
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm