  • X5045S8-2.7A
X5045S8-2.7A
advertisement
Manufacturer No:
X5045S8-2.7A
HK JDW NO:
391-X5045S8-2.7A
Package:
SOIC
Datasheet:
Description:
5V 8 Terminals 8-Pin Voltage supervisor 1 Channels 3.3MHz
Quantity:
In Stock : 15263
Step5Bar-code shipping tag
X5045S8-2.7A
  • Package / Case
    SOIC
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 2.92V; SELECTABLE WATCHDOG TIMER, POWER ON RESET
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    3.3MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Number of Channels
    1
  • Memory Size
    500B
  • Voltage - Threshold
    2.92V
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm