  • X5045PI-2.7A
X5045PI-2.7A
advertisement
Manufacturer No:
X5045PI-2.7A
HK JDW NO:
391-X5045PI-2.7A
Package:
DIP
Datasheet:
Description:
5V 8 Terminals 8-Pin Voltage supervisor 1 Channels 3.3MHz
Quantity:
In Stock : 6109
Step5Bar-code shipping tag
X5045PI-2.7A
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 2.92V; SELECTABLE WATCHDOG TIMER, POWER ON RESET
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    3.3MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Number of Channels
    1
  • Memory Size
    500B
  • Voltage - Threshold
    2.92V
    100 ms
  • Height Seated (Max)
    4.32mm
  • Width
    7.62mm