  • X4003M8-4.5A
X4003M8-4.5A
advertisement
Manufacturer No:
X4003M8-4.5A
HK JDW NO:
391-X4003M8-4.5A
Package:
MSOP
Datasheet:
Description:
5V 8 Terminals 8-Pin Voltage supervisor 1 Channels 400kHz
Quantity:
In Stock : 11493
Step5Bar-code shipping tag
X4003M8-4.5A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MSOP
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Bulk
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 4.62V
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    400kHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.62V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100 ms
  • Supply Current-Max (Isup)
    3mA
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm