  • X2FCCLNANF-16.000000
X2FCCLNANF-16.000000
advertisement
Manufacturer No:
X2FCCLNANF-16.000000
Manufacturer:
Taitien
HK JDW NO:
776-X2FCCLNANF-16.000000
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
X2FCCLNANF-16.000000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    X2
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm
  • Load Capacitance
    16pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm